DATA MANAGEMENT CENTER

 

DATA MANAGEMENT CENTER - Centrum Zarządzania Danymi Z Badań Klinicznych

​Trendem, który od kilku lat staje się coraz popularniejszy w branży farmaceutycznej jest budowanie struktur wewnątrz organizacji (centra operacyjne), które zdalnie wspierają globalne procesy dotyczące prowadzenia badań klinicznych, monitorowania bezpieczeństwa produktów, rejestracji leków itp.

W 2010 roku MSD wpisało się w ten trend powołując Centrum Zarządzania Danymi w Polsce (Data Management Center - DMC). Uruchomienie w Warszawie Centrum Zarządzania Danymi MSD oznacza transfer wiedzy do Polski oraz pracę dla specjalistów z obszaru biologii, biotechnologii, medycyny, farmacji i informatyki. To jedna z zaledwie czterech tego typu placówek MSD na świecie. Pozostałe są w Chinach, Argentynie i Kolumbii. Wszystkie są wspierane przez centralę znajdującą się w Stanach Zjednoczonych.

Początek działalności DMC stanowił dział DMC Clinical Trials, odpowiadający za weryfikację danych pochodzących z badań klinicznych prowadzonych przez MSD na całym świecie. W 2011 roku powołano dodatkowo dział DMC Pharmacovigilance, zajmujący się przetwarzaniem danych dotyczących bezpieczeństwa produktów firmy. Od początku działalności DMC Polska, blisko 300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów znalazło zatrudnienie w tej nowatorskiej na polskim rynku pracy jednostce i liczba ta stale rośnie.

Powstanie tego Centrum w Warszawie to dla nas wielkie wyróżnienie i potwierdzenie roli jaką nasz kraj odgrywa w planach inwestycyjnych MSD w Europie. MSD docenia zarówno przychylny klimat dla inwestycji zagranicznych w Polsce jak i olbrzymi potencjał intelektualny w postaci wysokiej klasy specjalistów z różnych dziedzin, którzy z łatwością odnajdują się w globalnym środowisku i stale podnoszą swoje kompetencje, zyskując uznanie zarówno w kraju jak i w międzynarodowych strukturach.​

DMC w firmie MSD to jedyna jednostka data management w Polsce, która może pozwolić sobie na komfort przyjmowania osób bez doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie. Jest to możliwe dzięki bezpośredniemu dostępowi do lokalnego zaplecza trenerskiego, na którym opierają się międzynarodowe programy szkoleniowe, używane przez firmę MSD globalnie. Całą kadrę trenerską tworzą wewnętrzni trenerzy, wywodzący się z lokalnych zespołów. DMC dba o podnoszenie kwalifikacji zawodowych, zarówno „technicznych” jak i umiejętności miękkich na wszystkich szczeblach obecnego zespołu.