MSD W POLSCE

 

​Polska od lat pozostaje ważnym krajem w planach inwestycyjnych MSD. Dzięki największemu w naszej części Europy działowi badań klinicznych, nasza firma współpracuje z ponad 300 ośrodkami badawczymi w całym kraju. Aktualnie MSD prowadzi w Polsce ponad 50 badań klinicznych różnych leków, z udziałem ponad 5 tysięcy pacjentów.

W 2010 roku MSD uruchomiło w Warszawie Centrum Przetwarzania Danych z Badań Klinicznych. To jedna z zaledwie trzech takich placówek MSD na świecie (pozostałe są w Chinach i w Kolumbii) i pierwsze centrum tego typu w Polsce. Wraz z uruchomieniem Centrum, wartość inwestycji MSD w rozwój i badania kliniczne w Polsce przekroczyła 50 milionów dolarów.

Centrum jest odpowiedzialne przede wszystkim za przetwarzanie i weryfikację danych z badań klinicznych prowadzonych w Europie. Na bieżąco współpracować z pozostałymi placówkami MSD tego typu na różnych kontynentach.

Po połączeniu Merck& Co., Inc. i Schering-Plough Corporation w 2009 roku, nowy Merck (działający poza Stanami Zjednoczonymi pod nazwą MSD) jest drugą pod względem wielkości i znaczenia firmą farmaceutyczną na świecie.

Co roku na badania i rozwój MSD przeznacza około 8 miliardów dolarów.

W Polsce MSD należy do pierwszej dziesiątki firm farmaceutycznych. Zatrudnia ponad 400 osób. Oferuje pacjentom około 100 innowacyjnych leków w tak istotnych obszarach jak m.in. cukrzyca, choroby układu krążenia, astma czy reumatoidalne zapalenie stawów, a także szczepionki dla dorosłych i dzieci.