ROBIMY TO, CO SŁUSZNE


Wierzymy, że robienie tego, co słuszne, ma sens pod względem biznesowym.

Ponosimy odpowiedzialność nie tylko wobec klientów, partnerów i pracowników, ale również środowiska, które zamieszkujemy oraz społeczeństw, którym niesiemy pomoc na całym świecie.

Każdego dnia ciężko pracujemy, aby obniżać nasze zapotrzebowanie na energię i emisję dwutlenku węgla, wspierać nasze społeczności oraz ułatwiać dostęp do leków, szczepionek i dobrej opieki zdrowotnej na całym świecie.

Chcemy nadążać za zmieniającymi się wymaganiami wobec światowych firm, od których oczekuje się konkurencyjności, innowacyjności, przestrzegania zasad etyki i hołdowania idei, że bycie dobrym obywatelem ma sens pod względem biznesowym.

Walka z HIV/AIDS w Botswanie

Nasza firma pomaga odmieniać życie ludzi w kraju pustoszonym przez epidemię HIV/AIDS. Na przestrzeni kilku lat przeznaczyliśmy ponad 56 mln dolarów na powstrzymanie rozprzestrzeniania się HIV/AIDS oraz leczenie, opiekę i wsparcie dla ludzi dotkniętych tą chorobą, we współpracy z rządem Botswany oraz Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Merck & Co., Inc., Kenilworth, NJ, USA w gronie 100 najbardziej etycznych przedsiębiorstw w 2010 r.

Nasza firma znalazła się na 17 miejscu w organizowanym przez magazyn „Corporate Responsibility” rankingu 100 najbardziej etycznych przedsiębiorstw. Ranking ten, uważany za najważniejszy wskaźnik społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmuje siedem kategorii: Środowisko naturalne, Zmiany klimatu, Prawa człowieka, Dobroczynność, Stosunki pracownicze, Wyniki finansowe i Zarządzanie.