Aktualności

MSD Polska w gronie najlepszych polskich pracodawców

MSD Polska zostało uhonorowane prestiżowym tytułem Top Employer Poland 2021 oraz Top Employer Europe 2021. Firma dołączyła tym samym do grupy najlepszych, prowadzących wyróżniającą się politykę personalną, pracodawców.

08/11/2021

Share this article

.st0{fill:#00857C;}

Warszawa, 26 stycznia 2021

MSD Polska, polski oddział jednego z wiodących międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, została uhonorowana prestiżowym tytułem Top Employer Poland 2021 oraz Top Employer Europe 2021. Firma dołączyła tym samym do grupy najlepszych, prowadzących wyróżniającą się politykę personalną, pracodawców.

Top Employer to jedna z najbardziej prestiżowych nagród dla pracodawców. O jej wiarygodności świadczy niezależność i obiektywność audytu, jakim poddawana jest każda firma aspirująca do tego tytułu.

„Od samego początku ambicją MSD jest, aby oferować pracownikom – obecnym i przyszłym – jak najlepsze warunki zatrudnienia. Dlatego nieustannie zastanawiamy się i działamy nad udoskonaleniem naszej polityki HR. Wyróżnienie Top Employer jest dla nas dowodem na to, że obrany w tym zakresie kierunek jest właściwy.” – podkreśla Aleksandra Ossowska-Owczarczyk, Dyrektor HR w MSD Polska.

W ramach realizowanej strategii firma kładzie szczególny nacisk na rozwój kompetencji pracowników, program rozwoju talentów, programy wsparcia dla pracowników, bogatą ofertę benefitów pozapłacowych (z zakresu well-being, sportu, zdrowia), jak również regularną edukację pracowników w zakresie strategii biznesowej i priorytetów rozwojowych spółki. Firma aktywnie angażuje się ponadto w wolontariat pracowniczy oraz wspiera zdrowotne kampanie społeczne, m.in. poprzez ponad dziesięcioletnią działalność Fundacji MSD Chrońmy Zdrowie (wcześniej pod nazwą Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet).

„Obecna sytuacja jednoznacznie pokazuje, jak ogromne znaczenie – z perspektywy funkcjonowania całej firmy i sytuacji pracownika – ma realizowana polityka zatrudnienia. Dlatego też od kilku lat obserwujemy stałe podnoszenie standardów polityki zatrudnienia i HR. Nagroda jest potwierdzeniem, że staliśmy się w tym zakresie jednym z krajowych i europejskich liderów” – dodaje Aleksandra Ossowska-Owczarczyk.

MSD Polska wraz z innymi europejskimi spółkami MSD, w tym z regionu Europy Środkowo-Wschodniej – Czechami, Węgrami i Słowacją, w 2021 otrzymały również zaszczytny tytuł Top Employer Europe 2021. To prestiżowe wyróżnienie znakomicie wpisuje się w obchodzony w tym roku jubileusz 30-lecia działalności MSD w Polsce.

2022.01 PL-NON-00149 wyd. 2021.01