Aktualności

MSD ze Złotym Laurem Super Biznesu w kategorii Medycyna i Biznes

Złoty Laur Super Biznesu to nagroda przyznawana przez redakcję „Super Biznesu” – ekonomicznego dodatku do „Super Expressu”. Honorowani nią są instytucje, firmy i osoby, których działalność przynosi korzyści polskiej gospodarce.

09/11/2021

Share this article

.st0{fill:#00857C;}

Po wrześniowym wyróżnieniu – nagrodzie specjalnej przyznanej na Forum Ekonomicznym w Karpaczu MSD Polska otrzymała kolejną nagrodę. Tym razem działania biotechnologicznej spółki, działającej na polskim rynku już od ponad 30 lat, doceniła Kapituła nagrody Złoty Laur Super Biznesu.

Spółka MSD, znana w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jako Merck, już od 130 lat oferuje leki i szczepionki na wiele groźnych chorób, realizując misję, którą jest ratowanie i poprawa jakości życia pacjentów na całym świecie. Zaangażowanie na rzecz zdrowia pacjentów przejawia się w zwiększaniu dostępu do opieki zdrowotnej dzięki programom i partnerstwom.

Dzisiaj podmioty z grupy MSD nadal przodują w badaniach nad profilaktyką i leczeniem chorób, które zagrażają ludziom i zwierzętom – w tym nowotworów oraz chorób zakaźnych, takich jak HIV. MSD jest także zaangażowane w walkę przeciw COVID-19 poprzez m.in. prace nad doustnym lekiem przeciwwirusowym, który hamuje proces namnażania się koronawirusa w organizmie. MSD aspiruje do roli wiodącej firmy biofarmaceutycznej, prowadząc intensywne badania w skali całego globu.

Ponad trzy dekady w Polsce

MSD Polska to jeden z blisko 140 oddziałów firmy na całym świecie. Swoją pozycję nad Wisłą umacnia już od 1991 roku. W tym roku firma obchodzi jubileusz 30-lecia aktywności na polskim rynku. A powodów do świętowania ma całkiem sporo. Do największych osiągnięć należy zaliczyć zakrojone na szeroką skalę badania kliniczne, inwestycje w badania i rozwój produktów leczniczych, stworzenie nowoczesnego Centrum Zarządzania Danymi czy wreszcie działania na rzecz szerokiego udostępniania terapii pacjentom w Polsce. MSD realizuje swoją misję w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu.

– W MSD angażujemy się w przekształcanie przełomowych innowacji biomedycznych w nowatorskie terapie, które pomagają wydłużyć i poprawić jakość życia osób chorych na raka na całym świecie. Wierzymy, że pracownicy naukowi specjalizujący się w polityce zdrowotnej odgrywają kluczową rolę – poprzez swoją pracę badawczą, działalność edukacyjną i działania społeczne – w rzetelnych dyskusjach opartych na dowodach – mówi Dimitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Nagroda od dziennikarzy

Złoty Laur Super Biznesu to nagroda przyznawana przez redakcję „Super Biznesu” – ekonomicznego dodatku do „Super Expressu”. Honorowani nią są instytucje, firmy i osoby, których działalność przynosi korzyści polskiej gospodarce. W tym roku dziennikarze „Super Biznesu”, którzy wchodzą w skład Kapituły nagrody, przyznali Złote Laury już po raz ósmy.

Uznanie dla MSD Polska

Złoty Laur Super Biznesu to kolejna nagroda, jaką w ostatnim czasie otrzymała spółka MSD Polska. Na początku września podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu nagrodę specjalną przyznawaną przez organizatorów wydarzenia odebrał dyrektor zarządzający MSD Polska Dimitri Gitas.

 Bardzo dziękuję organizatorom za ten zaszczyt. Przyjmuję tę nagrodę w imieniu wszystkich pracowników MSD, których misja poprawy zdrowia Polaków nabiera nowego znaczenia i ożywia się w ciągu ostatnich dwóch lat. Cieszymy się na współpracę ze wszystkimi naszymi partnerami w opiece zdrowotnej, aby osiągnąć cel na kolejne 30 lat i dłużej – stwierdził podczas uroczystej gali towarzyszącej Forum Ekonomicznemu Dimitri Gitas.

2023_10 PL-NON-00363 wyd. 2021_10