Hero Image

Obszary terapeutyczne

ONKOLOGIA

Skuteczne leczenie nowotworów to jedna z najpilniejszych potrzeb medycznych na świecie. Aktualnie prowadzimy szereg badań, których celem jest skuteczniejsze leczenie chorób nowotworowych, dzięki stosowaniu immunoterapii lub jej skojarzeniu z chemioterapią. MSD inwestuje znaczące środki w opracowanie innowacyjnych leków onkologicznych. Immunoterapię uznano za najbardziej innowacyjne odkrycie medyczne ostatnich lat, a naukowcy, którzy odkryli mechanizm działania leków immunokompetentnych otrzymali Nagrodę Nobla w 2018 roku. Główne obszary terapeutyczne, w których działamy to: czerniak, niedrobnokomórkowy rak płuca, rak płaskonabłonkowy głowy i szyi, rak urotelialny, rak nerkowokomórkowy oraz chłoniak Hodgkina.

SZCZEPIENIA

Szczepienia mają zasadnicze znaczenie w światowej walce z chorobami. Od ponad wieku nasi naukowcy są odpowiedzialni za odkrywanie i opracowywanie szczepionek, które należą do najlepiej przebadanych i skutecznych interwencji medycznych oraz przyczyniają się do poprawy zdrowia publicznego. Główne obszary terapeutyczne, w których działamy to: świnka, odra i różyczka, zakażenia wirusem HPV, skutkujące m.in. zachorowaniami na raka szyjki macicy, infekcje rotawirusowe oraz zakażenia wywołane pneumokokami.

LECZENIE SZPITALNE

Leczenie szpitalne jest naszą strategiczną działalnością w ośrodkach szpitalnych. Naszą misją jest dostarczanie rozwiązań dla istotnych niezaspokojonych potrzeb zdrowotnych oraz wykorzystywanie okazji do poprawy opieki nad chorymi. Obszary, którymi się zajmujemy to nadciśnienie płucne, anestezjologia, profilaktyka zakażeń wirusem cytomegalii (CMV), a także oporne na antybiotyki zakażenia bakteryjne i grzybicze. W dalszym ciągu nasze badania i terapie skupiają się na obszarach, które stanowią niektóre z najważniejszych obecnie wyzwań zdrowotnych – takich jak zakażenia HIV, HPV, a także problemy z płodnością, czy choroby autoimmunologiczne. Jesteśmy również na pierwszej linii frontu, by walczyć z pojawiającymi się globalnymi pandemiami, takimi jak Ebola.

DIABETOLOGIA

Cukrzyca stała się jedną z chorób cywilizacyjnych, której stawiamy czoła każdego dnia. Dbamy o to, aby zapewnić pacjentom z cukrzycą jak najlepszą jakość życia, ograniczyć ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i odroczyć konieczność podjęcia insulinoterapii. Oferujemy bogate portfolio możliwości terapeutycznych o udokumentowanym profilu bezpieczeństwa, a także współpracujemy z partnerami akademickimi i branżowymi na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej nad chorymi na cukrzycę.